Uniwersytet Wrocławski

Instytut Politologii

Zakład Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa

Znajdujesz się w: Strona główna > O nas > Pracownicy i doktoranci > mgr Piotr Czyszkowski

mgr Piotr Czyszkowski

Obrazy:

Piotr-Czyszkowski-ZDJECIE_z9lrha.jpg

Piotr Czyszkowski uczestnik Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych. Jego główne zainteresowania naukowe związane są ze sferą mediów i komunikacji oraz z kreowaniem wizerunku politycznego. Promotorem przygotowywanej rozprawy doktorskiej pt. „Ewolucja dziennikarstwa telewizyjnego - na przykładzie Telewizji Wrocław  -w aspektach politycznym, ekonomicznym i technologicznym” jest dr hab. prof. UWr Lucyna Szot.

 

W wymiarze pozanaukowym interesuje się problematyką integracji europejskiej oraz komunikacyjnym wymiarem filmu. Na swoim koncie ma dwie publikacje dotyczące kina.

 

Jest dziennikarzem Redakcji Nowych Mediów Radia Wrocław. Wcześniej, przez 15 lat był dziennikarzem Telewizji Polskiej. Pracował jako dziennikarz i prezenter „Wiadomości” w TVP 1. Był reporterem w TVP INFO, a także wydawcą i prezenterem w TVP Wrocław. Laureat nagrody Prix Circom - Europejskiego Stowarzyszenia Telewizji Regionalnych - za najlepszy program informacyjny w Europie oraz nagrody dla najlepszego wydawcy regionalnych programów informacyjnych TVP. Prowadził zajęcia z dziennikarstwa na PWT we Wrocławiu oraz na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

data utworzenia/modyfikacji: 21 styczeń 2020 o 06:53:52autor:   Julia Trzcińska

słowa kluczowe: